https://pornolab2.com/ wam asian swallows load. taxi 69 desi mms

My Blog

Pierwsze objawy ciąży

3 comments

Pierwsze objawy ciąży

Szacuje się, że tylko 60 procent ciąż jest zaplanowanych. Starając się o potomka kobieta wsłuchuje się w swoje ciało i czeka na znaki – pierwsze objawy ciąży – które mogą wskazywać na to, że doszło do zapłodnienia.

Najczęściej wymieniane przez kobiety wczesne objawy ciąży:

– brak miesiączki

– zmiany w obrębie piersi

– zmęczenie, brak energii, senność

 – nudności i wymioty

– wzmożona wrażliwość na zapachy

 – metaliczny smak w ustach

– częste oddawanie moczu

 – lekkie krwawienie lub plamienie

– uczucie wzdęcia

– nadmierne wydzielanie śliny

– podwyższenie podstawowej temperatury ciała

– bóle głowy

Ile dni po zapłodnieniu można zauważyć pierwsze objawy ciąży?

Zmiany w organizmie przyszłej mamy zachodzą już od momentu zapłodnienia, kiedy plemnik łączy się z komórką jajową i przez kilka dni jako zygota przesuwa się jajowodem do swojej pierwszej kołyski – macicy. Kiedy już zarodek ulokuje się wygodnie w swoim gniazdku, w którym spędzi kolejne 9 miesięcy, część kobiet może zaobserwować tzw. plamienie implantacyjne, często mylone z miesiączką. Krwawienie występuje po około 6-12 dniach od zapłodnienia i zwykle jest ono mniej obfite i rzadsze, o barwie brązowej lub brunatnej. Trwa 1-2 dni i mogą mu towarzyszyć skurcze brzucha i częstsze oddawanie moczu.

Burza hormonalna i nudności

W 3 tygodniu po zapłodnieniu do akcji wkraczają hormony, które kierować będą rozwojem dziecka, ale również zmianami zachodzącymi w ciele matki. Jednym z tych wczesnych hormonów jest gonadotropina kosmówkowa (HCG). Jej głównym zadaniem jest budowa łożyska oraz podtrzymywanie i stymulowanie ciałka żółtego do produkcji progesteronu, który odpowiedzialny jest za rozwój dziecka.

Przypuszcza się, że zmiany w stężeniu tych hormonów są główną przyczyną nudności ciążowych, mogących pojawiać się zarówno rano, po południu, jaki w środku nocy. Ich intensywność i czas trwania jest rzeczą tak indywidualną, jak waga przyszłej mamy w dniu porodu.

Z nudnościami łączą się dwie bardzo często obserwowane w pierwszym trymestrze dolegliwości: wrażliwość na zapachy i niechęć do różnych pokarmów. Niektóre zapachy stają się nie do zniesienia i mogą wywoływać mdłości. Ulubiona dotąd potrawa okazuje się być niejadalna, a ukochane perfumy wywołują odruch wymiotny.

Cała ta burza hormonalna spowalnia również pracę układu pokarmowego, co prowadzi do zbierania się kwasów żołądkowych, niestrawności i zgagi.

Jak uspokoić ciążowe nudności? —>>>

Podwyższenie podstawowej temperatury ciała podczas spodziewanej miesiączki

Podwyższona temperatura oznacza temperaturę ciała wyższą o ok. 6 – 10 kresek od normalnej, a utrzymywanie się jej na takim poziomie przez dłuższy czas może być jednym z pierwszych objawów ciąży. Na wzrost ciepłoty ciała wpływ ma wysoki poziom progesteronu.

Zmiany w obrębie piersi

Około 6 tygodnia ciąży piersi mogą sprawiać wrażenie pełniejszych, napiętych i ciężkich a także bardziej wrażliwych lub bolesnych. Brodawki zaczynają ciemnieć, a piersi powiększają się, ponieważ zwiększa się w nich przepływ krwi i wzrasta ilość hormonów. Już na tym etapie piersi zaczynają przygotowywać się do karmienia dziecka, gdy przyjdzie ono na świat.

Częste oddawanie moczu

Hormony ciążowe przyspieszają krążenie krwi, a to powoduje nasilenie filtracji w nerkach, a więc większą produkcję moczu. Ponad to nerki pomagają pozbyć się organizmowi szkodliwych produktów przemiany materii.

Bóle głowy jako objawy ciąży

Część kobiet już w pierwszych dniach po zapłodnieniu czuje silny ucisk w okolicach skroni lub ból umiejscowiony z tyłu głowy. Również w tym przypadku winę ponoszą hormony, progesteron i estrogen.

Każda kobieta jest inna, zatem każda ciąża i jej objawy mogą być zupełnie różne. Większość objawów ciążowych pojawia się około 6 tygodnia ciąży, ale niektóre kobiety mogą zacząć je odczuwać wcześniej, inne później, a znajdą się i takie szczęściary, które nie odczują ich wcale.

A może Ty doświadczyłaś dolegliwości, których nie wymieniliśmy w naszej liście?

KRONIKI MALUSZKA I PREZENTY DLA DZIECI

Rzuć okiem na albumy i pamiętniki dla noworodków dostępne w naszym sklepie online https://clesheo.pl/product-category/pamietniki/

SZUKASZ PREZENTU DLA PRZYSZŁEJ MAMY?

Jeśli album ma być prezentem dla bliskiej Ci osoby, która oczekuje dziecka, a Ty nie jesteś do końca pewna, która kronika dla maluszka najbardziej ucieszy przyszłą mamę, możesz rozważyć możliwość ofiarowania w prezencie bonu podarunkowego, co niewątpliwie ułatwi Ci zadanie. Bon podarunkowy kupisz tu  https://clesheo.pl/shop/e-karta-podarunkowa-2/

Odwiedź nas na instagramie:http://www.instagram.com/clesheo

Opracowanie: Redakcja Clesheo

Źródła:

 1. Heidi Murkoff, Sharon Mazel W oczekiwaniu na dziecko
 2. William Sears, Martha Sears, Linda Holt, BJ Snell Księga ciąży
clesheoPierwsze objawy ciąży
read more

Baby Shower dla chłopca – bociankowe pod chmurką

2 comments

W ostatnich latach do naszego kraju zawitał piękny, nowy trend organizowania przyjęć Baby Shower (a może i nie taki nowy, bo znalazłam informacje, jakoby świętowanie nadchodzących narodzin dziecka było znane i praktykowane w Polsce dużo wcześniej niż na zachodzie.  W każdym razie jest to wydarzenie, które zostaje w pamięci przyszłej mamy oraz jej gości na wiele lat, dlatego fajnie jest świętować z tej okazji w pięknym stylu i wybrać konkretny motyw lub kolorystykę. Goście mogą wziąć udział w wielu grach, od sztafety w pieluchach po testowanie smaku jedzenia dla niemowląt, a możliwości zabawy są nieograniczone. Aby pomóc Ci zaplanować najbardziej radosne wydarzenie, dzielimy się inspiracją, którą zaczerpnęliśmy osobiście na bociankowym pod chmurką.  Aleksandra Godlewska – Kołodziej, u której gościliśmy, mama słodkiej Nadii spodziewała się swojego pierwszego synka – Alka. Jej pierwsze bociankowe zostało zorganizowane w stylu Aloha, z palmami, flamingami oraz kwiatami. Tym razem Ola chcąc uchylić swojemu maleństwu nieba  postawiła na błękit oraz złoto, chmurki,  balony i mnóstwo pięknych, cudownie pachnących hortensji… Ola i Alek zostali obsypani przez swoich gości deszczem wspaniałych prezentów, a my, jako przedstawiciele Clesheo sprezentowaliśmy im między innymi album dziecka – Aksamitny pamiętnik z imieniem na okładce  https://clesheo.pl/shop/album-dla-dziecka-z-aksamitna-okladka/

Przyjęcie zostało zorganizowane w restauracji Stara Drukarnia w Sokołowie Podlaskim https://www.staradrukarnia.com.pl/  Jedzenie było jak zwykle przepyszne a słodki stół wyglądał bosko! Organizacją przyjęcia zajęła się niezastąpiona w tym temacie Kinga z “Zaskocz mamę” https://zaskoczmame.pl 

Zdjęcia: Kuchta Fotografia www.kuchtafotografia.pl

clesheoBaby Shower dla chłopca – bociankowe pod chmurką
read more

Alfabet – plakat

No comments

Dekorujesz pokój swojego maleństwa i szukasz inspiracji?

Mamy coś dla Ciebie – plakat z alfabetem, z literkami w pięknych przygaszonych kolorach ziemi 🙂

Ten plakat z alfabetem możesz zupełnie za darmo pobrać z naszej strony, a następnie samodzielnie wydrukować, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Miłego dnia! 🙂

Pobierz tu >>

clesheoAlfabet – plakat
read more
 • PERSONALIZOWANY ALBUM NA ZDJĘCIA JAKO PREZENT DLA BLISKIEJ OSOBY
 • PERSONALIZOWANY ALBUM NA ZDJĘCIA JAKO PREZENT DLA BLISKIEJ OSOBY
 • PERSONALIZOWANY ALBUM NA ZDJĘCIA JAKO PREZENT DLA BLISKIEJ OSOBY
 • PERSONALIZOWANY ALBUM NA ZDJĘCIA JAKO PREZENT DLA BLISKIEJ OSOBY

PERSONALIZOWANY ALBUM NA ZDJĘCIA JAKO PREZENT DLA BLISKIEJ OSOBY

No comments

Przed Tobą ważna okoliczność i chciałbyś sprezentować komuś bliskiemu coś wyjątkowego?

Dobrze trafiłeś, bo mamy to czego potrzebujesz.

Persnalizowany album na zdjęcia w płóciennej oprawie, z nadrukiem według Twojego pomysłu może być wspaniałym i oryginalnym prezentem z okazji:

 • ślubu
 • chrztu
 • rocznicy ślubu rodziców lub dziadków
 • osiemnastki
 • urodzin i imienin
 • zakończenia roku szkolnego, jako prezent zrzutkowy dla wychowawcy od całej klasy
 • dnia nauczyciela
 • świąt i wielu innych

Na okładce albumu umieścimy nadruk z Twoim tekstem, może to być imię i data urodzin jeśli album zamierzasz ofiarować z okazji narodzin lub chrztu dziecka, może to być cytat z książki lub filmu, ale pięknie wyglądać będą również najprostsze słowa takie jak “Kocham Cię Babciu”. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twojej kreatywności 🙂

 

clesheoPERSONALIZOWANY ALBUM NA ZDJĘCIA JAKO PREZENT DLA BLISKIEJ OSOBY
read more
sex tube wrapping her soft pink flaps around his giant erect cock.
sex videos